Zatrzymany kierowca - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Nie reagujesz - akceptujesz!

Zatrzymany kierowca

Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i kto wie jak zakończyłaby się następna podróż 37 - latka, gdyby nie informacja przekazana stróżom prawa przez jedną z mieszkanek miasta o pijanym kierowcy .

Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i kto wie jak zakończyłaby się następna podróż 37 - latka, gdyby nie informacja przekazana stróżom prawa przez jedną z mieszkanek miasta o pijanym kierowcy . Dzięki tej obywatelskiej postawie piekarscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, któremu za jazdę na podwójnym gazie grożą teraz 2 lat więzienia.

 

 

W sobotę na ul. Londnera w Piekarach Śląskich kierowca samochodu Kia został zatrzymany przez piekarskich policjantów. Kierujący został zatrzymany zaraz po tym jak przyjechał, zaparkował pojazd niedaleko jednej z posesji i w dalszą drogę postanowił udać się pieszo. Jedna z mieszkanek miasta, podejrzewając, że mężczyzna jest nietrzeźwy wezwała patrol policji. Podejrzenia okazały się jak najbardziej słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że kampania ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe.