Okres wakacyjny - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Nie reagujesz - akceptujesz!

Okres wakacyjny

Okres wakacyjny dla większości z nas to okres szczególnie radosny i beztroski. Dla funkcjonariuszy pełniących służbę to jednak czas wzmożonej pracy.

Okres wakacyjny dla większości z nas to okres szczególnie radosny i beztroski. Dla funkcjonariuszy pełniących służbę to jednak czas wzmożonej pracy. W rejonie miejsc wypoczynku jest więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy rozpoczynające się wakacje będą spokojne.
 

 

W okresie wakacyjnym wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, szczególnie w rejonach akwenów wodnych, parków pojawią się policjanci. Oprócz tych umundurowanych czuwać będą także nieumundurowani wywiadowcy. Ich głównym celem jest wyłapywanie włamywaczy, złodziei i kieszonkowców. Ci ostatni wykorzystują tłok, a także nasze rozkojarzenie.
Policjanci apelują, aby osoby posiadające domki letniskowe na terenach ogrodków działkowych zabezpieczali swoje mienie w sposób prawidłowy. Każde dodatkowe zabezpieczenie lub poproszenie sąsiada o zwrócenie uwagi na nasze mienie pozwoli uniknąć włamania lub kradzieży. Podstawą są solidne drzwi i dobre okna, których przed wyjazdem nie zapomnijmy zamknąć. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.
 

Zarówno wtedy, gdy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.
NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ.