Wiadomości

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Data publikacji 14.06.2014

W sobotę na terenie całego kraju odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. W akcję, której kulminacyjnym momentem był "Zryw Wolnych Serc", oprócz piekarskich policjantów włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół nr 1 oraz przedstawiciele Gminnej Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Piekarach Śląskich

W niepowtarzalnym klimacie, w sobotę na terenie Piekar Śląskich odbyły się przedsięwzięcia profilaktyczne . Policjanci wraz z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół nr 1 wyszli na ulicę aby promować życie wolne od uzależnień. Obecność uczniów klasy policyjnej i turystycznej z Zespołu Szkół nr 1 nie była przypadkowa. Uczniowie tej szkoły w szczególny sposób zaangażowali się w tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Jednym z istotnych elementów ich aktywności był happening oraz udział w konkursie propagującym program "Profilaktyka a Ty" oraz życie bez uzależnień. Wszyscy wykazali się kreatywnością, pomysłowością i wielkim zaangażowaniem. W związku z wysokim poziomem zgłoszonych prac, komisja postanowiła nagrodzić aż 4 uczestników !!! Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich insp. Dariusz Augustyniak wręczył I nagrodę uczennicy, która zdobyła pierwszą nagrodę.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Elżbieta Krupanek z klasy I d (40 punktów)
II miejsce ex æquo – Łukasz Pawełczyk z klasy I b, Nikos Kacprzak z klasy I p oraz Filip Płaczek z klasy III a. Wszyscy uzyskali po 37 punktów.
Gratulujemy!!!!!

Za najważniejszy moment całej imprezy uznać należy "Zryw Wolnych Serc". tak jak w całym kraju, uczestnicy wykonali trwający 60 sekund gest "bicia serca" odczytano również apel społeczności PaT następującej treści : „Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.”

Zainteresowanie, które towarzyszyło przedsięwzięciom ze strony młodych uczestników oraz przede wszystkim jej pozytywne przesłanie, pozwalają żywić nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli być świadkami kolejnej edycji tego wydarzenia.


 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.86 MB)

Powrót na górę strony