Wiadomości

Piekarska drogówka rozpoczęła akcję ,,Wolne przejścia"

Policjanci z piekarskiej drogówki prowadzą akcję ″Wolne przejścia″. Podczas akcji kontrolują prędkość samochodów w rejonie przejść dla pieszych, by przypomnieć kierowcom, że w takim miejscu trzeba szczególnie uważać.

Policjanci piekarskiej drogówki w ramach Miejskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych, prowadzą cykliczne działania. Policjanci wykorzystują laserowe mierniki prędkości, kontrolując prędkość pojazdów przejeżdżających przez przejścia dla pieszych. W zainteresowaniu funkcjonariuszy pozostają nawet najdrobniejsze przekroczenia dozwolonej prędkości. Oprócz stosowanej represji, działania te mają wydźwięk profilaktyczny. Służą do uświadamiania kierującym o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i wyjątkowości miejsca na jedni jakim są przejścia dla pieszych. W dotychczasowych działaniach nie stwierdzono drastycznych przekroczeń prędkości.

Kierowcy, którzy przekroczą prędkość o kilka kilometrów na godzinę mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 50 do 100 zł i dwoma punktami karnymi.

.

Ładowanie odtwarzacza...