Wtargnięcie napastnika do szkoły - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Wtargnięcie napastnika do szkoły

Zachowania w sytuacji ataku masowego zabójcy to temat poruszany w cyklu szkoleń prowadzonych przez piekarskich policjantów, a przeznaczonych dla dyrektorów oraz pracowników placówek oświatowych

Szkolenie dotyczy zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Zajmują się nim piekarscy policjanci, realizujący program zapoczątkowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. W czasie szkolenia wykorzystano prezentację i broszury przygotowane przez Komendę Główną Policji, m. in. film pokazujący wtargnięcie napastnika do szkoły i obrazujący najrozsądniejsze z punktu widzenia taktyki zachowania. Po zakończonej projekcji prowadząca odpowiadała na pytania uczestników. Do szkół dotrą również poradniki, w których krok po kroku przedstawiono algorytm postępowania w omawianych sytuacjach.

Charakter szkoleń jest kaskadowy, co w konsekwencji oznacza, że specjalistyczna wiedza trafia do osób odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w danej placówce. Oni z kolei przeprowadzają szkolenia wewnętrzne, ucząc właściwych zachowań dzieci i młodzież.

  • Wtargnięcie napastnika do szkoły- szkolenie
  • Wtargnięcie napastnika do szkoły- szkolenie
Ładowanie odtwarzacza...