Alkohol i brak poczucia odpowiedzialności - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Alkohol i brak poczucia odpowiedzialności

Data publikacji 20.03.2017

Wczoraj po godz. 15:00 policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców. Tym razem powodem było zgłoszenie o nietrzeźwych rodzicach opiekujących się trójką dzieci, z których najmłodsze miało niespełna 1,5 roku.

Mundurowi zostali wezwani przez asystenta rodziny do jednego z mieszkań w dzielnicy Szarlej, gdzie nietrzeźwi rodzice mieli opiekować się trójką małoletnich dzieci. W mieszkaniu policjanci zastali oboje rodziców. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że ma w organizmie 2,5 promile alkoholu, natomiast u ojca dzieci badanie wykazało 2,3 promila. Dzieci zostały przekazane pod właściwą opiekę. Teraz rodzice ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji, poczucie rzeczywistości zdecydowanie wydłużą się zdolność reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli.