Wiadomości

Odpowie za próbę potrącenia policjanta i ucieczkę

Policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali 43-letniego kierowcę Forda Mondeo, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował potrącić policjanta. Pirat drogowy został zatrzymany po pościgu. Jak się okazało powodem jego desperackiego zachowania było to, że nie miał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu za to wieloletnie więzienie.

 

Podczas nocnej służby policjanci z piekarskiej drogówki podali kierującemu osobówką sygnał do zatrzymania się. Okazało się, że mieszkaniec Bytomia nie miał zamiaru zastosować się do wydawanych poleceń. 43-latek najpierw próbował potrącić policjanta, po czym kontynuował ucieczkę. Po porzuceniu samochodu, próbował jeszcze uciekać pieszo. Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa oraz wsparciu pozostałych funkcjonariuszy pełniących służbę, mężczyznę udało się zatrzymać. Jak ustalono, 43-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Teraz zamiast ukarania mandatem karnym, odpowie za popełnione przestępstwa. O dalszym losie bytomianina zadecyduje Prokuratura i Sąd.

Od 1 czerwca bieżącego roku niezatrzymanie się do kontroli stało się przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Do tej pory, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tys. złotych lub aresztu do 30 dni.