Wiadomości

I Półmaraton i „Nocna Dycha” w Piekarach Śląskich – informacja o utrudnieniach na drogach

Już 15 lipca kilkaset osób weźmie udział w I Nocnym Półmaratonie oraz w biegu towarzyszącym „Nocna Dycha”.na terenie Piekar Śląskich. W godzinach wieczorowo-nocnych czeka nas zatem wiele utrudnień na drogach. Warto zapoznać się z harmonogramem imprezy oraz ze zmianami w ruchu drogowym na czas trwania wydarzenia.

Trasa obu biegów prowadzić będzie ulicami Piekar Śląskich przez najpopularniejsze miejsca w mieście. W związku z powyższym spodziewać należy się zmian w organizacji ruchu drogowym. Od godziny 20:00 zamknięte zostaną ulice, na których odbędą się zawody. Otwarcie ulic nastąpi około godziny 01:30.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis poszczególnych tras zawodów.

I Nocny Półmaraton

START – Płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3, ul. Maczka do ul. Jana Pawła II, skręt w lewo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do ul. Józefskiej, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana pawła Ii do skrzyżowania z ul. Bytomską, skręt w prawo w ul. Bytomską, ul. Bytomską do punktu zwrotnego wyznaczonego przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3-go Maja,ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Maczka, II do ul.Józefskiej, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana pawła Ii do skrzyżowania z ul. Bytomską, skręt w prawo w ul. Bytomską, ul. Bytomską do punktu zwrotnego wyznaczonego przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3-go Maja,ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Maczka, skręt w lewo w ul. Maczka, ul. Maczka do ul. Olimpijskiej – META – płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3.

„Nocna Dycha”

START – Płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3, ul. Maczka do ul. Jana Pawła II, skręt w lewo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do ul.Józefskiej, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana pawła Ii do skrzyżowania z ul. Bytomską, skręt w prawo w ul. Bytomską, ul. Bytomską do punktu zwrotnego wyznaczonego przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3-go Maja,ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Maczka, skręt w lewo w ul. Maczka, ul. Maczka do ul. Olimpijskiej – META – płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3.