Moc atrakcji pod Kopcem Wyzwolenia - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Moc atrakcji pod Kopcem Wyzwolenia

Za nami piknik rodzinny zorganizowany w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Pod Kopcem Wyzwolenia było kolorowo, sportowo i przede wszystkim radośnie. Uczestnicy akcji mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez piekarskich mundurowych we współpracy z miejscowym MOSIR-em.

 

2 września pod Kopcem Wyzwolenia z całą pewnością nie było nudno. W tym wyjątkowym miejscu spotkaliśmy się z mieszkańcami, aby hucznie podsumować działania profilaktyczne podejmowane przez piekarskich policjantów. Nad organizacją imprezy czuwała policjantka z Piekar Śląskich st. sierż. Aleksandra Zydyk. Zgodnie z harmonogramem na otwarcie w ramach Narodowego Czytania mogliśmy wysłuchać „Wesela” Wyspiańskiego, którego fragmenty czytali m.in. mł. isp. Marek Nowakowski – Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich, Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Radni Rady Miasta Piekary Śląskie. Na najmłodszych uczestników czekało wiele atrakcji, mogli oni wziąć udział w warsztatach latawcowych czy też w biegach na orientację. Na miłośników malowania twarzy kolorowymi farbkami czekały panie z Dzielnicowego Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej, które z uśmiechem ubarwiały twarze szczęśliwych dzieci. Tymczasem na scenie mogliśmy zobaczyć pokazy tańca grupy Morfeo i tańca indyjskiego wykonanego przez dziewczyny z Kahani Dance Group, pokazy sztuk walki oraz performance uzależnień, który przedstawiły uczennice piekarskich szkół pod okiem prezes fundacji „Ja też tak chcę”. Fantastycznym pokazem uraczyli nas także przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi pupilami. Dzięki informacjom przekazanym przez policjantów, uczestnicy imprezy mogli dowiedzieć się więcej na temat specyfiki pracy psów policyjnych i ich wykorzystywaniu w codziennej służbie. Policjanci z Zespołu Konnego z Chorzowa na polach przy Kopcu Wyzwolenia przygotowali z kolei pokaz umiejętności koni, które odważnie przeskakiwały przez ogień nie bojąc się wybuchających obok petard. Dla wielu uczestników dużym zaskoczeniem był widok koni maszerujących na sam szczyt Kopca Wyzwolenia. Podczas pikniku przedstawiono piekarską drużynę szczypiornistów MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie oraz przeprowadzono pokaz uwalniania człowieka z zakleszczonego samochodu, za który odpowiedzialni byli funkcjonariusze straży pożarnej. Dla chętnych piekarski WOPR przygotował kurs pierwszej pomocy, z kolei Klub Dawców Krwi KWK „Julian” zorganizował ambulans, w którym można było oddać krew dla potrzebujących. Wśród krwiodawców nie mogło zabraknąć przedstawiciela piekarskiej jednostki – Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Piotra Świtały. W tym miejscu warto wspomnieć o pomocy fundacji „Możesz lepiej”, dzięki której w trakcie imprezy zbierano plastikowe nakrętki dla chorego Szymona. Kulminacyjnym momentem imprezy było ostatnie tegoroczne spotkanie z zumbą. Płyta Kopca Wyzwolenia na kilkadziesiąt minut stała się miejscem pełnym latynoamerykańskich rytmów. Wydarzenie połączone zostało z Festiwalem Kolorów, który był wielką gratką nie tylko dla najmłodszych, ale i dla dorosłych. Późny wieczór należał do Edyty Bąk, Teatru Tańca z Ogniem i zespołów Dance of Glass oraz Dekolt.

 

Piekarska Komenda Miejska Policji, we współpracy z organizacjami samorządowymi i pozarządowymi w mieście, od marca prowadziła akcję. Koordynowała ją st. sierż. Aleksandra Zydyk. Akcja miała na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, promowanie zachowań prozdrowotnych i uświadomienie młodzieży, czym jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci edukowali młodych ludzi i pokazywali im, że sport może być wspaniałą alternatywą dla nałogów.

 

fot. Radosław Cięciel

 

Ładowanie odtwarzacza...