Wiadomości

Wzorowa postawa – zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Dzięki reakcji świadka, policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna w trakcie postoju pił zakupiony alkohol, po czym próbował odjechać autem. Przechodząca obok kobieta, zabrała mężczyźnie kluczyki od samochodu, a następnie zadzwoniła pod numer alarmowy prosząc o interwencję. Policjanci namierzyli oddalającego się pieszo mężczyznę.

Wczoraj popołudniu dyżurny piekarskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego pojazdem. Patrol drogówki przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast udał się we wskazane miejsce, gdzie świadek przedstawił okoliczności zdarzenia. Mundurowi szybko namierzyli nietrzeźwego mężczyznę. Jak się okazało zgłaszająca interwencję wiedziała, że mężczyzna zakupił butelkę wódki w sklepie monopolowym, a następnie po wypiciu kilku łyków próbował odjechać pojazdem. Kobieta widząc, że mężczyzna ma problemy z ruszeniem autem, po zgaśnięciu silnika, zabrała mu kluczyki od samochodu dzwoniąc jednocześnie do dyżurnego piekarskiej jednostki. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 69-latka. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna podczas rozpytania potwierdził przebieg wydarzeń opisany przez świadka, dodając, że już wcześniej wypił 100 ml wódki, po czym wsiadł za kierownicę swojego pojazdu. Jednocześnie mieszkaniec piekar oświadczył, że po wyjściu z samochodu chciał kontynuować dalszą jazdę, dlatego szedł do domu po zapasowe kluczyki. Dzięki bezkompromisowej postawie mieszkanki naszego miasta udało się wyeliminować z ruchu drogowego kolejnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”.

 

Dziękujemy świadkowi za przekazanie informacji. Pani przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki zdecydowanej reakcji piekarscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pani zaprezentowała stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pani zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.