TRWAJĄ DZIAŁANIA „NURD” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

TRWAJĄ DZIAŁANIA „NURD”

Data publikacji 07.02.2018

Dzisiaj, policjanci drogówki prowadzą działania pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają na celu wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Policyjna akcja rozpoczęła się o 6.00 i potrwa aż do godziny 22.00.

Działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych. Mundurowi zwrócą również uwagę na to czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i dostosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także do trudnych warunków atmosferycznych panujących na drogach. Przestrzegamy, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Ci, którzy jeżdżą brawurowo, powinni pamiętać, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym traci się prawo jazdy. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, kultury na drodze, czy przygotowania pojazdu do podróży.