Rozmawiali z młodzieżą o odblaskach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Rozmawiali z młodzieżą o odblaskach

Akcja profilaktyczna pod nazwą „Życiowy odblask” nabiera tempa. Policjantka z piekarskiej jednostki zajmująca się profilaktyką, kolejny raz spotkała się z młodzieżą, która wzięła udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa pieszych. W trakcie prelekcji nie zabrakło także ćwiczeń i pokazów z zakresu pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie otrzymali od policjantki pamiątkowe odblaski, które odpowiednio używane, mogą uratować życie.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych poruszających się po drogach – to cel piekarskich mundurowych, którzy rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych. W trosce o bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, piekarscy stróże prawa organizują akcję profilaktyczną pod nazwą „Życiowy odblask”. Już drugi rok z rzędu mundurowi motywują mieszkańców Piekar Śląskich do noszenia elementów odblaskowych. O tym, że każdy odblask to szansa na wcześniejsze zauważenie pieszego, nie trzeba nikogo przekonywać. Wczoraj w budynku Miejskiej Szkoły podstawowej nr 14 w Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie z młodzieżą. W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów i uczennic. Młodzież miała okazję odświeżyć sobie wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz sprawdzić swoje umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych. Było to kolejne spotkanie w ramach akcji „Życiowy odblask”, jednak na następne nie będzie trzeba długo czekać, bowiem piekarscy mundurowi już planują wizyty w przedszkolach, szkołach i klubach seniora.

Podsumowaniem działań profilaktycznych będzie Piknik Rodzinny na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Ślaskich, gdzie wspólnie podejmiemy próbę pobicia rekordu Guinnessa w ilości osób trzymających odblask.