Wiadomości

„PATRZ W LUSTERKA. MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE"...

Piekarscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Kotuchy. W wyniku zdarzenia ranny został 37-letni motocyklista. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a motocykl uległ całkowitemu zniszczeniu. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze!

Piekarscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj, około godziny 09:00, na ulicy Kotuchy. W zdarzeniu uczestniczył 45-letni mieszkaniec Bytomia, kierujący citroenem oraz 37-letni Bytomianin, który jechał motocyklem marki yamaha. Ze wstępnych ustaleń policjantów z piekarskiej drogówki wynika, że jadący samochodem mężczyzna wykonując manewr skrętu w lewo zderzył się z wyprzedzającym go w tym samym czasie motocyklem. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na miejscu była obecna straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

 

APELUJEMY!

Biorąc pod uwagę zwiększającą się liczbę motocykli na naszych drogach, apelujemy o zastosowanie się do hasła „PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE”. Ma to na celu uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl porusza się szybciej i jest w lusterkach słabiej widoczny. Akcja zwraca też uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek, ponieważ jedno zerknięcie w nie może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Motocyklistom natomiast radzimy, aby w czasie jazdy z najwyższą czujnością stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.