Piekarski policjant na mecie półmaratonu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Piekarski policjant na mecie półmaratonu

W miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim, które rozegrane zostały o Puchar Komendanta Głównego Policji. W zawodach wzięło udział ponad 120 biegaczy. Wśród startujących nie zabrakło reprezentanta piekarskiej komendy. St. sierż. Roman Golec kolejny raz uczestniczył w zaciętej rywalizacji najlepszych zawodników. To już kolejny tegoroczny start piekarskiego policjanta. Serdecznie gratulujemy !

W miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim rozegrane o puchar Komendanta Głównego Policji. Trasa biegu prowadziła szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne. Organizatorami biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Zarząd Wojewódzki oraz Terenowy NSZZ Policjantów. Organizatorzy sportowej imprezy wspierani byli przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, IPA Region Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Lasy Państwowe.

W biegu wzięło udział ponad 120 zawodników, reprezentujących różne służby mundurowe z całej Polski. Obok biegu głównego odbył się również bieg towarzyszący, w którym wystartowało blisko 100 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z powiatu żywieckiego. Mistrzostwa rozegrano w pięciu kategoriach: kobiety do lat 35, kobiety powyżej lat 35, mężczyźni do lat 35, mężczyźni powyżej lat 35 oraz kategoria drużynowa. Wśród startujących znalazł się także policjant z Piekar Śląskich, który kolejny raz reprezentował piekarską jednostkę. St. sierż. Roman Golec, jak sam przyznaje, to dopiero początek tegorocznych startów. Kolejny pamiątkowy medal trafił do kolekcji naszego kolegi, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy łamania kolejnych barier.

  • Zdjęcia policjanta na mecie ekstremalnego półmaratonu górskiego
  • Zdjęcia policjanta na mecie ekstremalnego półmaratonu górskiego
  • Zdjęcia policjanta na mecie ekstremalnego półmaratonu górskiego