Wiadomości

Policjanci zabezpieczali II etap Tour de Pologne

Wczoraj popołudniu piekarscy stróże prawa wspólnie z innymi służbami oraz wolontariuszami zabezpieczali przejazd kolarzy podczas II etapu 75. Tour de Pologne. Trasa wyścigu przebiegała ulicami miasta w związku z czym konieczna była czasowa zmiana organizacji ruchu. Bezpieczeństwa kolarzy pilnowało ponad 70 mundurowych.

Wczoraj wielka impreza kolarska zawitała także do Piekar Śląskich. Podczas II etapu 75. Tour de Pologne najlepsi kolarze na świecie przejeżdżali ulicami Tarnogórską, Bytomską, Ziętka, Jana Pawła II oraz Józefską. Następnie zawodnicy wjechali na teren gminy Bobrowniki i Wojkowice, po czym ponownie zawitali do Piekar Śląskich od strony Dąbrówki Wielkiej, przejeżdżając ulicami Sadowskiego, Przyjaźni, Roździeńskiego, Bednorza, Partyzantów, Oświęcimską, Wyszyńskiego, Karola Miarki, kończąc piekarski odcinek wyścigu na ul. Podmiejskiej. Dalsza trasa przejazdu prowadziła przez Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie i Katowice, gdzie ulokowana była meta II etapu Tour de Pologne.

Premia lotna na terenie Piekar Śląskich, tak jak w ubiegłym roku znajdowała się w Brzozowicach-Kamieniu tuż przed Ośrodkiem Kultury Andaluzja. To tutaj piekarzanie zgromadzili się w największym gronie, aby dopingować przejeżdżających kolarzy. O bezpieczeństwo zawodników, organizatorów oraz wszystkich kibiców zadbali policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, żołnierze oraz liczni wolontariusze.

 

  • Zdjęcia z zabezpieczenia Tour de Pologne
  • Zdjęcia z zabezpieczenia Tour de Pologne
  • Zdjęcia z zabezpieczenia Tour de Pologne
Ładowanie odtwarzacza...