Zarzuty dla seryjnego złodzieja rowerów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Zarzuty dla seryjnego złodzieja rowerów

Policjanci z wydziału kryminalnego podczas prowadzonych czynności operacyjnych wpadli na trop mężczyzny, który dopuścił się kradzieży rowerów. Stróże prawa ustalili, że 61-latek włamywał się również do altanek na ogródkach działkowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia. Wszystkie osoby posiadające informacje mogące pomóc w odzyskaniu skradzionych rowerów i elektronarzędzi proszone są o kontakt z tutejszą komendą.

Kryminalni z piekarskiej komendy od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży rowerów oraz włamań do altanek na terenie ogródków działkowych. Jak się okazało, sprawy te były ze sobą powiązane. Policjanci ustalili, że za czynami przestępczymi stoi 61-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, który dopuszczał się przestępstw w okresie od października 2017 ubiegłego roku do czerwca 2018 roku . Mężczyzna został już zatrzymany, po czym usłyszał 8 zarzutów, w tym 5 dotyczących kradzieży rowerów, 2 kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych oraz w jednym przypadku kradzieży z włamaniem do samochodu. W toku wykonywanych czynności, mundurowi ustalili, że skradzione jednoślady, złodziej sprzedawał przypadkowym osobom. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. 61-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące skradzionych rowerów oraz pozostałych przedmiotów pochodzących z kradzieży m.in. elektronarzędzi, proszone są o przekazanie informacji do tutejszej jednostki policji.

Dane kontaktowe:

Wydział kryminalny- 32 393 62 80

Dyżurny KMP Piekary Śląskie – 32 393 62 00

Policjanci przypominają:

  • nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia nawet na przysłowiową „chwilę”, ponieważ jego kradzież zazwyczaj też trwa tylko chwilę i jest niezauważalna przez osoby postronne. Każda próba pokonania przez złodzieja zabezpieczenia, daje szansę zwrócenia uwagi innych osób,

  • nie pozostawiaj jednośladu w miejscach ustronnych,

  • zawsze korzystaj ze sprawdzonych i atestowanych systemów zabezpieczających rowery, a jednoślady w budynkach mieszkalnych - w miarę możliwości - przechowuj w zamkniętych pomieszczeniach.