Groźne zdarzenie z finałem w rowie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Groźne zdarzenie z finałem w rowie

Piekarscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Karola Miarki z Drogą Wojewódzką nr 911. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych, kierujący bmw mężczyzna nie zapanował nad pojazdem i wjechał do rowu. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ! Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach nocnych. To wtedy na skrzyżowanie ul. Karola Miarki z Drogą Wojewódzką nr 911 wjechał kierujący bmw mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-latek chcąc jechać na wprost, najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy forda. W wyniku zderzenia pojazdów, kierujący bmw mieszkaniec powiatu lublinieckiego utracił panowanie nad pojazdem, po czym wjechał do rowu. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Do szpitala z obrażeniami trafił kierujący fordem 53-letni mieszkaniec Bytomia. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą teraz piekarscy śledczy.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Jesień to szczególnie zdradliwa pora roku dla kierujących. Coraz wcześniej zapadający zmrok, mokre liście zalegające na jezdni, mgła, nisko świecące słońce czy lokalne przymrozki to tylko niektóre z czynników wpływających na zmniejszenie bezpieczeństwa na drogach. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

  • Zdjęcia z miejsca wypadku drogowego
  • Zdjęcia z miejsca wypadku drogowego
  • Zdjęcia z miejsca wypadku drogowego