Apelujemy o ostrożność na drodze - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Apelujemy o ostrożność na drodze

Wczoraj popołudniu doszło do kolejnego w ostatnich dniach zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia autobusu miejskiego z samochodem osobowym poszkodowana została pasażerka osobówki. Kilka minut po zdarzeniu na miejscu obecni byli policjanci z piekarskiej drogówki, którzy ustalali okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:30 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Józefskiej. Ze wstępnych ustaleń piekarskich mundurowych wynika, że kierujący autobusem miejskim jadąc ul. Jana Pawła II skręcał w prawo w ul. Józefską, przy czym nie zachował on należytej ostrożności, w wyniku czego jadąca od strony Dobieszowic kierująca micrą uderzyła w lewe naroże autobusu. Poszkodowana w zdarzeniu jest pasażerka osobówki, która została przewieziona do szpitala. Stróże prawa ustalili także, że kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniać teraz będą piekarscy śledczy.

W związku z wieloma zdarzeniami drogowymi w ostatnich dniach, policjanci apelują o rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy aby dostosować prędkość do panujących, trudnych warunków pogodowych.