Wiadomości

„Wciep na luz z 88.7" z piekarską drogówką

Piekarska drogówka wraz z Radiem Piekary prowadziła działania w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Bytomskiej. Policjanci, radiowcy i wolontariusze obserwowali zachowanie kierowców wobec pieszych. Ci, którzy ustąpili pierwszeństwa pieszym na przejściu, otrzymali okolicznościowe podarunki przygotowane przez Radio Piekary.

Wspólna akcja miała na celu sprawdzenie zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych. Radiowcy i wolontariusze nagradzali gadżetami tych kierowców, którzy zatrzymywali się przed przejściem i przepuszczali pieszych. W tym dniu wszyscy zachowywali się przepisowo. Mimo wielu podobnych akcji podejmowanych przez Policję we współpracy z mediami, działającymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Kierowcy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze.

Organizatorami akcji byli: Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, Radio Piekary, Urząd Miasta w Piekarach Śląskich, Wolontariusze Gwoździa, Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o.o., Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba, Śląska Grupa Ratownicza Paramedix i portal Piekary112.pl.