Wiadomości

„Stop Cyberprzemocy” z piekarskimi policjantami

W miniony piątek mundurowi z piekarskiej komendy wzięli udział w warsztatach w ramach kampanii przeciw cyberprzemocy. O odpowiedzialności karnej i „anonimowości” w internecie opowiedziała zebranym słuchaczom sierż. szt. Aleksandra Zydyk, która szczególną uwagę zwracała na kontakty z nieznajomymi w sieci.

Kampania “Stop cyberprzemocy” to przedsięwzięcie w ramach realizacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego. Warsztaty odbyły się w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. piekarscy mundurowi sierż. szt. Aleksandra Zydyk oraz dzielnicowy sierż. szt. Krystian Małota. Piekarska profilaktyk podczas swojego wystąpienia zwróciła uwagę na ryzyko kontaktów z nieznajomymi osobami w sieci. Policjantka podkreśliła, że nikt w internecie nie jest anonimowy, z kolei za czyny niezgodne z obowiązującymi przepisami grozi odpowiedzialność karna. Po teorii przyszedł czas na część artystyczną, podczas której uczniowie placówki zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne.

Wśród gości zaproszonych na tę uroczystość znaleźli się także: II Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Słota, Kierownik Punktu Interwencji Kryzysowej MOPR Grażyna Klimas, Kierownik Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Monika Rudy.

 

Zdjęcia: Urząd Miasta Piekary Śląskie

  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczne osoby siedzące w rzędzie. Na pierwszym planie policjanci oraz zaproszeni goście.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjantka podczas wykładu na temat cyberprzestępczości.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczne zgromadzone dzieci podczas przemówienia Prezydenta Miasta. W prawym rogu widoczni zebrani goście, wśród nich policjanci.