53-latek aresztowany za zabójstwo - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

53-latek aresztowany za zabójstwo

Piekarscy policjanci zatrzymali mieszkańca tego miasta, który jest podejrzany o zabójstwo. 53-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, w jednym z mieszkań w Piekar Śląskich. Jak wynika z ustaleń śledczych, w lokalu miała miejsce sprzeczka pomiędzy mężczyznami spożywającymi wspólnie alkohol. Wtedy też podejrzany pobił dotkliwie swojego 59-letniego znajomego, który zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Świadkami kłótni były dwie kobiety, które wraz ze sprawcą opuściły mieszkanie, nie udzielając pomocy mężczyźnie. Piekarscy kryminalni szybko ustalili miejsce zamieszkania napastnika. W chwili zatrzymania mężczyzna miał na swoim ubraniu ślady krwi. Na miejscu zdarzenia, przez wiele godzin pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady. 

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Odpowiedzialności nie unikną także kobiety, które nie udzieliły pomocy rannemu mężczyźnie. Usłyszały już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grożą im 3 lata więzienia.