Wiadomości

Kierujący z 3 promilami wpadł dzięki reakcji świadka

Wczoraj policjanci z piekarskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierującemu. Namierzenie 48-latka było możliwe dzięki reakcji świadka, który zauważył mężczyznę wysiadającego z auta na stacji benzynowej. Okazało się, że mieszkaniec Chorzowa w organizmie miał 3 promile alkoholu. O dalszym losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Sytuacja miała miejsce wczoraj popołudniu na stacji paliw w Piekarach Śląskich. Dyżurny z miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego oplem, który wysiadł z samochodu, po czym poszedł na stację zrobić zakupy. Kilka minut później na miejscu interwencji obecni byli już mundurowi z drogówki, którzy szybko namierzyli podejrzanego mężczyznę. Okazał się nim być kompletnie pijany 48-latek, który stanął na stacji, aby kupić papierosy oraz alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie miał 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny mieszkaniec Chorzowa stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Dziękujemy świadkowi za przekazanie istotnej i precyzyjnej informacji. Odpowiednia reakcja przyczyniła się do uniemożliwienia dalszej jazdy pijanemu kierowcy, co z pewnością wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.