Pełnoletność z zarzutami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Pełnoletność z zarzutami

Kryminalni z piekarskiej jednostki zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży na terenie Piekar Śląskich. Zatrzymany włamywał się do mieszkań, garaży oraz ogródków działkowych, skąd kradł materiały budowlane oraz sprzęt elektroniczny. Dzięki intensywnej pracy stróżów prawa, część skradzionego mienia została zabezpieczona i wkrótce wróci do właścicieli. Złodziej z pewnością na długo zapamięta stawiane mu zarzuty, bowiem usłyszał je w dniu swoich osiemnastych urodzin. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Od kilku miesięcy na terenie Piekar Śląskich dochodziło do włamań do altanek, mieszkań oraz garaży. Na trop złodzieja wpadli kryminalni z piekarskiej komendy, którzy podczas patrolu zauważyli znanego im nastolatka, który był typowany jako potencjalny włamywacz. Młody człowiek na widok policjantów podjął próbę ucieczki, która zakończyła się jego zatrzymaniem. Dzięki dalszej pracy miejscowych policjantów zabezpieczono część skradzionego mienia, które wkrótce powróci do właścicieli. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mieszkaniec Piekar usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, na długo zapamięta ten dzień, bowiem zarzuty zostały mu przedstawione w dniu jego osiemnastych urodzin. Za liczne kradzieże pełnoletniemu już podejrzanemu grozi nawet 10 lat więzienia.

  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widać mężczyznę siedzącego tyłem do obiektywu, przodem do biurka i policjanta prowadzącego przesłuchanie.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widać ręce mężczyzny z założonymi kajdankami.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widać przedmioty pochodzące z kradzieży - duży płaski telewizor wraz z pilotem.