Wiadomości

Na drodze nie ma miejsca dla nietrzeźwych kierujących

Policjanci z drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Nie inaczej było podczas zakończonego weekendu. W wyniku licznych kontroli, z ruchu drogowego w Piekarach Śląskich wyeliminowano pięciu nietrzeźwych kierujących oraz dwóch pod wpływem środków odurzających. Rekordzista mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu, wpadł w ręce mundurowych dzięki zdecydowanej postawie mieszkańca Piekar Ślaskich. Mężczyzna widząc wsiadającego do pojazdu nietrzeźwego kierowcę, zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Głównym założeniem policjantów wydziału ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osób poruszających się pojazdami jak i pieszych. W tym celu konieczne jest wyeliminowanie z ruchu drogowego osób, które kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. W ubiegły weekend mundurowi z piekarskiej drogówki zatrzymali pięć osób będących pod wpływem alkoholu oraz dwie osoby kierujące pod wpływem środków odurzających. Rekordzista mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu, został zatrzymany dzięki wzorowej, obywatelskiej postawie mieszkańca Piekar Śląskich. Tuż po godzinie 7:00 policjanci zostali wezwani na ul. Przyjaźni, gdzie pod sklepem miał zatrzymać się kierujący renault, którego stan wskazywał na to, iż jest pod wpływem alkoholu. Czujny mieszkaniec obserwował zachowanie mężczyzny, który po zrobieniu zakupów wrócił do pojazdu i próbował odjechać swoim samochodem. Wtedy też zareagował świadek, który otworzył drzwi pojazdu i zwrócił uwagę kierowcy. Mężczyzna pozostawił kluczyki, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. O wszystkim zawiadomieni zostali piekarscy policjanci, którzy szybko ustalili personalia nieodpowiedzialnego mężczyzny. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dzięki intensywnej pracy policjantów oraz współpracy z mieszkańcami, podróż nieodpowiedzialnych kierujących została w porę zakończona, dzięki czemu tym razem nie doszło do tragedii. Każdy kto zdecydował się kierować pojazdem „ na podwójnym gazie” nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Serdecznie dziękujemy świadkowi, który nie był obojętny i uniemożliwił dalszą podróż nieodpowiedzialnemu kierującemu. Pana zachowanie z pewnością wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.