Wiadomości

Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy

Dzięki wzorowej i zdecydowanej postawie świadka, nietrzeźwy kierujący nie tylko zaprzestał dalszej podróży swoim autem, ale także został zatrzymany przez mundurowych. Nieodpowiedzialny mieszkaniec Piekar Śląskich w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu, jednak chciał kontynuować jazdę samochodem. Za godną naśladowania postawę, świadkowi podziękował już I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich mł. insp. Kamil Gabor.

Do zdarzenia doszło na ul. Przyjaźni. To tam pod sklepem miał zatrzymać się kierujący renault, którego stan wskazywał na to, iż jest pod wpływem alkoholu. Czujny mieszkaniec obserwował zachowanie mężczyzny, który po zrobieniu zakupów wrócił do pojazdu i próbował odjechać swoim samochodem. Wtedy też zareagował świadek, który otworzył drzwi pojazdu i zwrócił uwagę kierowcy. Mężczyzna pozostawił kluczyki, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. O wszystkim zawiadomieni zostali piekarscy policjanci, którzy szybko ustalili personalia nieodpowiedzialnego mężczyzny. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich mł. insp. Kamil Gabor spotkał się z Panem Mariuszem, dzięki któremu nieodpowiedzialny 53-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Szef piekarskich mundurowych podziękował mężczyźnie za pomoc, jednocześnie gratulując właściwej postawy. Pan Mariusz stwierdził, że nie mógł w tej sytuacji postąpić inaczej. Podczas spotkania komendant wręczył mężczyźnie list gratulacyjny oraz drobny upominek w podziękowaniu za okazaną pomoc i godne naśladowania zaangażowanie.