Wiadomości

„Sport wzbogaca – nałóg zatraca” - huczne podsumowanie akcji profilaktycznej za nami

Za nami piknik rodzinny podsumowujący tegoroczne działania pn. „Sport wzbogaca – nałóg zatraca”. 7 września pod Kopcem Wyzwolenia tradycyjnie nie zabrakło profilaktyki, licznych pokazów oraz co najważniejsze – uśmiechów. Wydarzenie zorganizowane przez piekarskich stróżów prawa we współpracy z miejscowym MOSIR-em oraz Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich zapewniło wiele pozytywnych wrażeń. Zachęcamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.

Tak kolorowo, jak podczas pikniku rodzinnego w ramach akcji „Sport wzbogaca – Nałóg zatraca”, pod Kopcem Wyzwolenia jeszcze nie było. Impreza podsumowała piekarskie wakacyjne działania profilaktyczne i zapewniła mieszkańcom Piekar Śląskich doskonałą rozrywkę. Nad jej organizacją czuwała mł. asp. Aleksandra Zydyk, która w swojej służbie zajmuje się profilaktyką społeczną. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. możliwość uczestnictwa w licznych grach i zabawach. Na wszystkich zainteresowanych czekała zabawa z proszkiem holi, który zdobił twarze i stroje przybyłych gości. Zorganizowanie wydarzenia na taką skalę nie byłoby jednak możliwe bez licznych wolontariuszy, którzy swoim zaangażowaniem wspierali organizatorów. Dla wszystkich zebranych, zarówno młodszych, jak i dorosłych osób, przygotowano liczne pokazy. Prawdziwym hitem okazał się pokaz służb mundurowych, w którym udział wzięli policjanci z piekarskiej drogówki, miejscowi strażacy oraz ratownicy medyczni. Wspólnie przeprowadzona symulacja prawdziwego zdarzenia drogowego, po którym wszystkie służby wykonywały swoje codzienne zadania, przyciągnęła zarówno młodzież, jak i dorosłych uczestników pikniku. Wydarzenia komentowali: mł. asp. Łukasz Leśny z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich oraz st. ogn. Adam Zarychta z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich. Tradycyjnie w programie nie zabrakło wspólnie tańczonej zumby, którą poprowadził doskonale znany publiczności w Piekarach Śląskich instruktor Paco. Wszyscy zgromadzeni mieli możliwość przyjrzeć się z bliska wyposażeniu służb mundurowych. Nie sposób zapomnieć o piekarskim oddziale WOPR-u. Dzięki ratownikom dzieci oraz ich opiekunowie mieli okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratunkowych, oraz mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Podczas akcji zbierano plastikowe nakrętki dla Marty, które wkrótce zostaną przekazane jej rodzicom.

Piekarska Komenda Miejska Policji, współpracując z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich, kolejny raz zorganizowała wakacyjną akcję pn. „Sport wzbogaca – Nałóg zatraca”. Przedsięwzięcie miało na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, promowanie zachowań prozdrowotnych i uświadomienie młodzieży, czym jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci edukowali młodych ludzi i pokazywali im, że sport może być wspaniałą alternatywą dla nałogów. Pomysłodawcą oraz koordynatorem całych działań była mł. asp. Aleksandra Zydyk. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy nigdy nie odmówili pomocy w organizacji akcji profilaktycznych. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, służb oraz instytucji kolejny raz zorganizowaliśmy coś wielkiego.

 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjantka przemawiająca na scenie.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu uczestnicy pikniku z perspektywy sceny.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu dziecko, któremu Pani maluje farbami twarz.
 • Na zdjęciu pracownicy piekarskiego wopr-u oraz radny rady miasta.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu uczestnicy pikniku podczas wyrzutu proszku holy.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjantka podczas przemówienia na scenie.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjanci w kamizelkach odblaskowych przy radiowozie.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjant stojący tyłem. W oddali widać przygotowania do pokazu służb mundurowych.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu uczestnicy pikniku podczas wyrzutu proszku holy.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu trwający pokaz służb mundurowych.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu trwający pokaz służb mundurowych.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu trwający pokaz służb mundurowych, komentarz policjanta oraz strażaka.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu trwający pokaz służb mundurowych.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu trwający pokaz służb mundurowych.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu trwający pokaz służb mundurowych.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu trwający pokaz służb mundurowych.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjantka z prowadzącym zajęcia z zumby.
 • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu uczestnicy pikniku podczas zajęć z zumby.
Ładowanie odtwarzacza...