Wiadomości

Asp. szt. Krzysztof Góra z piekarskiej komendy najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych naszego województwa

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.Po zaciętej rywalizacji najlepszym kierownikiem dzielnicowych został asp. sztab. Krzysztof Góra z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. W październiku policjant będzie reprezentował nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów. Wczoraj gratulacje najlepszemu kierownikowi woj. śląskiego złożył Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Robert Klimek. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy kolejnych sukcesów.

Dzielnicowy jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Zakończyły się już wojewódzkie eliminacje do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Organizatorem zawodów był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a zmagania zawodników oceniali mundurowi z prewencji, instruktorzy strzelań policyjnych oraz policyjni psychologowie. Głównym sędzią zawodów zawodów był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Radosław Wola.

Rywalizacja trwała od środy.Pierwszego dnia uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Zadaniem dzielnicowego było przyjęcie interesanta i pomoc w rozwiązaniu jego problemu. Dzielnicowy musiał zakwalifikować prawnie sytuację i udzielić interesantowi instrukcji, co do rozstrzygnięcia sprawy. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii zawodników. Szczególnie ważne były m. in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań. Drugim wyzwaniem tego dnia było sprawdzianem umiejętności strzeleckich. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celnego oka. Ważne było również m. in. odpowiednie zachowanie bezpośrednio przed, jak i po zakończeniu strzelania, a także przyjęta postawa strzelecka. A wszystko to pod czujnym okiem policyjnych strzelców z wydziału doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej.

W czwartek swoimi umiejętnościami na strzelnicy musieli wykazać się kierownicy rewirów dzielnicowych. Wszyscy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem testu z ogólnej wiedzy policyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowaniem rewirem dzielnicowych przez przełożonego.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszym kierownikiem  dzielnicowych został asp. szt. Krzysztof Góra z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. W zmaganiach o tytuł najlepszego dzielnicowego piekarską komendę reprezentowali mł. asp. Andrzej Kapral oraz sierż. szt. Adam Paliga. Gratulacje świeżo upieczonemu najlepszemu kierownikowi rewiru dzielnicowych woj. śląskiego złożył wczoraj Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Robert Klimek. Szef piekarskiej jednostki podziękował za znakomite reprezentowanie piekarskiej jednostki oraz życzył powodzenia na dalszym etapie zmagań. Już w październiku asp.szt. Krzysztof Góra powalczy o tytuł najlepszego kierownika w całym kraju.

Na zdjęciu widoczny dyplom.

Na zdjęciu kierownik odbiera gratulacje od komendanta

Na zdjęciu kierownik odbiera gratulacje od komendanta

Na zdjęciu komendant, naczelnik i kierownik pozujący do zdjęcia na tle pucharów w świetlicy komendy.

Na zdjęciu kierownik pozujący do zdjęcia na tle pucharów w świetlicy komendy.