Znicz 2019 - zmiany w organizacji ruchu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Znicz 2019 - zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji 29.10.2019

Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze już rozpoczęli przygotowania do akcji ZNICZ 2019, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej tutejszej jednostki. Apelujemy o ostrożność, rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz noszenie odblasków!

Jak co roku, nastąpią zmiany w organizacji ruchu, ułatwiające dojazd do cmentarzy:

  • Na ul. Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. Gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe i bariera.
  • Na ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla( prawa strona) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania i postoju.
  • Na ul. Miarki od drogi 911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku drogi 911 na wysokości posesji nr 23 ustawiona zostanie bariera ze znakiem droga jednokierunkowa.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy dni:

Od 1 listopada godz. 6:00 do 2 listopada godz. 20:00 – ul. Bednorza

Od 31 października godz. 7:00 do 2 listopada godz. 20:00 - ul. Kalwaryjska

1 listopada od godz. 6:00 do 21:00 – ul. Miarki

 

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu mają na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt. Prosimy wszystkich kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem. Jak co roku za zabezpieczenie w rejonie cmentarzy, parkingów oraz ulic o zmienionej organizacji ruchu odpowiadać będą mundurowi. Prosimy parkować w miejscach do tego przeznaczonych, a w szczególności zwracać uwagę na znaki drogowe.