Wiadomości

34-latek kolejny raz zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 08.05.2020

Spore kłopoty może mieć 34-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, który w ciągu ostatnich dwóch tygodni kilkukrotnie nie stosował się do obowiązujących przepisów. Kierowca mercedesa nie tylko prowadził pojazd pomimo braku prawa jazdy, ale także nie reagował na sygnały do zatrzymania samochodu. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W środę około godz. 13:30 na ul. Tarnogórskiej policjanci z piekarskiej drogówki usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej mężczyznę kierującego mercedesem. Pomimo użycia przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał pojazdu i kontynuował dalszą jazdę. 34-latek zaparkował pojazd dopiero po wjechaniu w jedną z bocznych ulic. Podczas kontroli policjanci ujawnili, iż mężczyzna kierował pojazdem mimo braku prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane 24 kwietnia w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 62 km/h w terenie zabudowanym. O tym zdarzeniu pisaliśmy już wcześniej TUTAJ. Mając na uwadze kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz fakt niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, mężczyźnie grozi teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, iż art 178b kodeksu karnego stanowi, że:

„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.