Podsumowanie działań „Prędkość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość"

Wczoraj w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach.

Celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Podczas wczorajszych działań, piekarscy policjanci ruchu drogowego ujawnili 47 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Rekordzista został zatrzymany na ul. Wyszyńskiego, gdzie przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jadąc seatem przemieszczał się z prędkością 90 km/h.