Wiadomości

O 62 km/h przekroczył dozwoloną prędkość – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 02.11.2020

O 62 km/h dozwoloną prędkość przekroczył 26-letni mieszkaniec Dobieszowic zatrzymany przez piekarskich policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna nie uniknął też odpowiedzialności za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Drugiemu kierującemu zabrakło 2 km/h aby również utracić na 3 miesiące prawo jazdy. Stróże prawa dbając o wszystkich uczestników ruchu drogowego, kolejny raz apelują – mimo tego, że natężenie ruchu jest mniejsze, stosujmy się do obowiązujących przepisów.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale czy ktoś z nich zastanawia się co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną samochody, natomiast w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci z Piekar Śląskich każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

W poniedziałek mundurowi z wydziału ruchu drogowego piekarskiej komendy dbając o bezpieczeństwo na drogach, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się samochody. Około godz. 11:40 na ul Brynickiej w Piekarach Śląskich stróże prawa sprawdzili prędkość nadjeżdżającego pojazdu, a następnie zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało 26-letni mieszkaniec Dobieszowic na obszarze zabudowanym kierując skodą jechał z prędkością
102 km/h przy ograniczeniu do 40km/h, czym naraził się na utratę prawa jazdy. Mężczyzna ponadto nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Drugi kierujący 21-latek z Piekar Śląskich w godzinach wieczornych na ul. Bytomskiej pędził swoim peugeotem 99 km/h. 

Za popełnione wykroczenia kierujący zostali ukarani grzywną w drodze mandatów karnych.

 

Przypominamy - policjanci nie będą pobłażliwi wobec rażących naruszeń przepisów, a kierujący dopuszczający sie takich przewinień muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.