Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy

Data publikacji 16.11.2020

Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 30-latek zatrzymany w piątek w Piekarach Śląskich. Mężczyzna został ujęty przez dwóch mężczyzn, którzy widząc, że poprzedzający ich citroen jedzie całą szerokościa jezdni, postanowili zareagować. Mieszkańcowi Zabrza grozi teraz nie tylko długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale także do 2 lat za kratami.

W ubiegły piątek około godziny 16:30 dyżurny piekarskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierującego. Jak ustalili policjanci 30-latek zwrócił na siebie uwagę dwóch mężczyzn, bowiem kierując samochodem jechał całą szerokością jezdni. Dwaj świadkowie takiego zachowania postanowili zareagować, w wyniku czego mężczyzna zatrzymał swojego citroena. Chwilę później panowie wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pojazdu, powiadamiając o wszystkim stróżów prawa. Mundurowi z piekarskiej drogówki, którzy chwile później dojechali na ul. Oświęcimską, sprawdzili stan trzeźwości 30-latka. Okazało się, że mieszkaniec Zabrza jadąc autem w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Za nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie teraz przed sądem. Grozi mu długotrwały zakaz prowadzenia pojazów oraz do 2 lat więzienia.

Serdecznie dziękujemy świadkom, gdyż nie byli oni obojętni na zachowanie nieodpowiedzialnego kierującego. który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że Panów postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.