Wiadomości

Kolejna nietrzeźwa osoba ujęta przez mieszkańców

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miała 43-latka zatrzymana we wtorek w Piekarach Śląskich. Kobieta została ujęta przez osoby, które spacerując po osiedlu zauważyły audi jadące całą szerokością drogi. Nieodpowiedzialna mieszkanka Piekar Śląskich musi się teraz liczyć z długotrwałym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi jej także do dwóch lat więzienia.

We wtorek prze godziną 19:00 dyżurny piekarskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwej kierującej. Dwie osoby spacerujące po osiedlu Andaluzja, w pewnym momencie zauważyły audi, którego kierowca ewidentnie nie panował nad pojazdem. Samochód jechał całą szerokością drogi, dlatego świadkowie nie kalkulując zdecydowali się zatrzymać pojazd w celu sprawdzenia stanu kierującego. Gdy otworzyli drzwi pojazdu, za kierownicą zobaczyli 43-letnią kobietę, od której wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mieszkańcy Piekar Śląskich wyciągnęli kluczyki ze stacyjki audi, po czym o powyższym powiadomili dyżurnego piekarskiej komendy. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości kobiety, w wyniku czego okazało się, że w organizmie miała ponad promil alkoholu. Za nieodpowiedzialne zachowanie kierująca odpowie teraz przed sądem. Grozi jej długotrwały zakaz prowadzenia pojazów oraz do dwóch lat więzienia.

Serdecznie dziękujemy świadkom, którzy nie byli obojętni i zareagowali na nieodpowiedzialne zachowanie kierującej pojazdem. Państwa postawa jest godna naśladowania i zasługuje na uznanie. Mamy nadzieję, że osoby, które znajdą się w podobnej sytuacji, również nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.