Wiadomości

Komendant z Piekar Śląskich wziął udział w biegu dla Piotra Glenca

Stróże prawa z Piekar Śląskich niejednokrotnie udowadniali, że zawsze można na nich liczyć. W weekend Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Robert Klimek wziął udział w biegu charytatywnym i pokonał wymagany dystans 4800 metrów. W ten sposób oficer wsparł koleżeńską akcję mającą na celu zebranie środków na rehabilitację asp. szt. Piotra Glenca – dzielnicowego z cieszyńskiej jednostki.

17 maja bieżącego roku podczas górskiej wycieczki, policjant uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się. Piotrek upadł, osuwając się kilkaset metrów po zboczu góry. Przeżył upadek i dzięki szybkiej pomocy ratowników górskich trafił do szpitala. Miał złamany kręgosłup, jest po operacji. Obecnie walczy o powrót do zdrowia, biorąc udział w kosztownej rehabilitacji.

Policjanci z Gliwic, Cieszyna i żołnierze, przyjaciele asp.szt. Piotra Glenca, zachęceni jego walką i nadzieją na powrót do zdrowia, wpadli na pomysł zorganizowania wirtualnego biegu charytatywnego.

Akcja polega na tym, by do 30 grudnia pokonać dystans 4800 metrów (bieg, nordic walking, bieżnia, chód) w czasie jednego treningu. Warunkiem dołączenia do akcji jest wpłata minimum 30 na konto Fundacji Moc Pomocy.

Nie od dziś wiadomo, że przykład idzie z góry, dlatego też szef piekarskich mundurowych postanowił dołączyć do drużyny wspierającej potrzebującego policjanta. Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Robert Klimek wraz z oficerem prasowym mł.asp. Dariuszem Dobrzańskim w weekend pokonał dystans 4,8 km w czasie 36 min i 44 sek. Serdecznie zachęcamy piekarskich policjantów, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i wszystkich ludzi dobrej woli do wzięcia udziału w akcji. Zadbajmy o swoją kondycję, a jednocześnie w świątecznym czasie pomóżmy temu niezwykle silnemu człowiekowi powrócić do zdrowia.

Na zdjęciu komendant trzymający numer startowy

Zdjęcie telefonu wyświetlającego pokonany dystans

Na zdjęciu widać oficera prasowego trzymającego numer startowy

Jak dołączyć do drużyny wspierającej policjanta ? Wystarczy, że zainteresowana osoba wpłaci minimum 30 na konto Fundacji Moc Pomocy PKO Bank Polski S.A. 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem: Piotr Glenc, prześle na maila wirtualnybiegdlapiotrka@gmail.com swoje imię i nazwisko oraz potwierdzenie wpłaty.

Każdy zarejestrowany zawodnik otrzyma imienny numer startowy, wysłany na adres e-mail do samodzielnego wydruku. Zdjęcie lub print screen aktywności należy wysłać na adres wirtualnybiegdlapiotrka@gmail.com, gdzie podajemy swój numer startowy.

Szczególy akcji wydłużonej do 30 grudnia, znajdują się w regulaminie, natomiast bieżące informacje na temat wirtualnego biegu dla Piotrka można znaleźć także na facebookowym funpage'u biegu.

Pliki do pobrania

  • 119.78 KB
    Regulamin biegu