Wiadomości

„Ten kierujący może być nietrzeźwy...”

Policjanci każdego dnia dbają o nasze szeroko pojęte bezpieczeństwo. Stróże prawa niezwykle cenią sobie współpracę z mieszkańcami, którzy niejednokrotnie są świadkami niebezpiecznych zdarzeń. Przykładem wzorowej współpracy na linii obywatel – policjant jest ostatnie zatrzymanie mężczyzny, który prowadził pojazd mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego po godzinie 17:00 na ul. Bednorza w Piekarach Śląskich sprawdzali prędkość, z jaką poruszały się pojazdy. W tym czasie na wysokości patrolu „drogówki” zatrzymał się kierujący, mówiąc, iż od pewnego czasu jedzie za jednym z uczestników ruchu, który w jego ocenie może być nietrzeźwy. Stróże prawa podziękowali za infomację, po czym ruszyli za oddalającym się oplem. Ulicę dalej podejrzany kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie policyjnym alkomatem nie pozostawiło żadnych wątpliwości. 37-latek w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mieszkaniec Piekar Śląskich nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi teraz nie tylko długotrwały zakaz kierowania autem, ale także do 5 lat więzienia. Nieodpowiedzialny kierujący nie uniknie odpowiedzialności za wykroczenie – kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Serdecznie dziękujemy kierującemu, który widząc sposób jazdy poprzedzającego go pojazdu, nie był obojętny i odpowiednio zareagował. Dzięki informacji przekazanej policjantom nieodpowiedzialny mężczyzna zakończył jazdę samochodem, co pozwoliło wyeliminować istniejące zagrożenie.