ROK PIESZEGO 2017

Potrącenie 18 - latki na oznakowanym przejściu dla pieszych

Policjanci z Piekar Śląskich ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około 07.00 na ul. Bednorza . W zdarzeniu obrażenia odniosła 18- letnia kobieta.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około 07.00 na ul. Bednorza. Kierujący Fiatem Panda 29 - latek potrącił pieszą uczestniczkę ruchu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem był trzeźwy. Poszkodowana z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą ustalane przez policjantów piekarskiej drogówki.

 

Przypominamy, że dla kierowcy przejście dla pieszych powinno być, z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, miejscem szczególnym. Kierowca musi pamiętać, że wszelkie manewry omijania pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić osobę pieszą, czy też wyprzedzania bezpośrednio przed lub na samym przejściu, często kończy się tragicznie

W przypadku wykroczeń kierowca jest zwykle karany 10 punktami karnymi oraz mandatem w wysokości do 500 zł. W przypadku potrącenia osoby, która doznała obrażeń i zdarzenie to kwalifikowane jest jako wypadek, policjanci obligatoryjnie zatrzymają dokument prawa jazdy oraz zwrócą się do Prokuratora o wydanie decyzji o jego zatrzymaniu.

Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.