Z młodym kierowcą po doświadczenie

Apel do kierujących

Dobre warunki pogodowe wykorzystują właściciele jednośladów, których coraz więcej widujemy po zimowej przerwie, na drogach naszego miasta. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców takich pojazdów. W tm roku zaistniało już kilka wypadków drogowych z udziałem kierujących motocyklami i motorowerami. Apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie tory wyścigowe! Pomyśl, zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

Policjanci zwracać będą również uwagę na stan techniczny kontrolowanych jednośladów, a także uprawnienia do kierowania, kierujących nimi osób.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.