Z młodym kierowcą po doświadczenie

Piłeś? Nie jedź!

Policjanci niemal co dnia zatrzymują nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Apelując o rozsądek, po raz kolejny przypominamy założenia kampanii społecznej "Piłeś?, Nie jedź!"

Policjanci niemal co dnia zatrzymują nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Apelując o rozsądek, po raz kolejny przypominamy założenia kampanii społecznej "Piłeś?, Nie jedź!".

 

Zastawiane na drodze "pułapki na pijanych kierowców" (kontrole drogowe), aktywizowanie społeczeństwa w kierunku zapobiegania wsiadaniu za kierownicę po alkoholu,  to tylko część działań prowadzonych w obszarze zwalczania nietrzeźwych kierowców. 

Na terenie Piekar Śląskicj realizowane są także założenia kampanii społecznej "Piłeś? Nie jedź! , gdzie głównym celem jest informowanie o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. Kampania prowadzona przez Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy i wpisuje się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pn. „Razem Bezpieczniej”, koordynowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.